Avslutning på Hersby gymnasium

Lidingö13 maj 2025 kl 02.039
Bara du som prenumererar får:
• Över 5000 artiklar i arkivet
• Alla reportage
• Alla tester (kräftor, semlor, restauranger)
• Bildrebusjakten 1 gång/månad
• Dryckesguiden 1 gång/månad
• Bopriser 1 gång/månad
• Nyhetsbrev 1 gång/månad
Du stödjer Lidingös lokala dagstidning med oberoende journalistik
Läs denna artikel gratis!
... och du får 5000 andra artiklar också!
Prenumerera från
29 kr/månad
Första månaden gratis!
Ingen bidningstid
Klicka här
Du stödjer Lidingös lokala dagstidning med oberoende journalistik
En månad i taget
29 kr/månad
Ingen bindningstid
Första månaden gratis!
Årsprenumeration
295 kr/år
(24:50/månad)
(Ord pris 345 kr/år)
Ingen bindningstid
Första månaden gratis!
En dag
49 kr/dag
Engångsbetalning (kort eller Swish)
Har du redan ett konto?
Hälsningar,
Andrés (geografilärare på Hersby gymnasium)

Kommentarer

  1. Lärare Andrés Mejia är en av de mest engagerade lärare som jag känt under de åren jag arbetat på Hersby gymnasium. En mer empatisk lärare som brytt sig om sina elever får man leta efter ! Som människa är Andrés en otroligt ödmjuk, snäll och hjälpsam. Han lyssnar på sina elever oavsett bekymmer eleverna har i skolan eller privat ! Tummen upp !

  2. Det har varit roligt att se hur eleverna blivit uppmuntrade och stärkta i sitt lärande. Lärare Andrés har varit en viktig förebild för oss alla på Hersby gymnasium – med sitt engagemang, sin värme och sin förmåga att skapa meningsfulla relationer har han gjort verklig skillnad för eleverna i SA22B.

  3. Fantastiskt bra och så fint skrivet av Andres, en förebild på Hersby gymnasium som alltid ser både sina elever och kollegor. Jag är stolt och glad att få tillhöra samma arbetslag som han. Tack bästa Andres ❤️

  4. Fint skrivet Andrés och bra jobbat både av dig och eleverna i klassen. Alla som är inblandade i årets gymnasiearbeten har verkligen lyckats lyfta eleverna och skapa något meningsfullt. Andrés – det är roligt att vara din kollega, medmentor och vän.

  5. Tack Andres! Vad roligt att få ta del av detta. Bra där! Även klass SA22As gymnasiearbeten har prisats av sina handledare Svante Holmberg. Det känns verkligen som Samhällsprogrammet på Hersby gymnasium har hittat rätt i sina gymnasiearbeten och i skolans samarbete med SCoG och Lidingö stad. Tack Andres, Svante och alla andra inblandade!

  6. Det är mycket roligt att läsa hur eleverna på Hersby gymnasium lyckas med sitt gymnasiearbete och att de utvecklas i sitt lärande. Tack Andres för det du gör för dina elever och tack till alla våra duktiga lärare som vi har på skolan. Ni gör skillnad och hjälper våra elever att bli goda och engagerade samhällsmedborgare.

  7. Fantastiskt bra jobbat! Intressanta och givande gymnasiearbeten, något eleverna kommer att minnas från sin gymnasietid.

Kommentera

Ange korrekt namn. Kommentarer granskas innan de publiceras.

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *